22 października 2016

Czechy, Ostrawa - fotorelacja część 2: U6
Hello!

Wszystkie zdjęcia w tym poście zostały wykonane przy użyciu Motoroli Moto X Play.

Dużo spóźniony, ale jest- drugi post dotyczący wyjazdu do Czech.
Odwiedziliśmy basen i pole do mini golfa w Bohuminie, galerię Plato i tereny planetarium. Jednak chyba najciekawszym miejscem były Dolni Oblast Vitkovice (DOV), czyli po prostu obszary jednej z dzielnic Ostravy.

DOV to industrialny obszar dawnej kopali węgla i żelaza zmieniony na wielofunkcyjne centra edukacyjne.
Znajdują się tam m.in:

  • Bolt Tower
  • Aula wielofunkcyjna Gong
  • Wielki Świat Techniki
  •  Ściana wspinaczkowa Tendon Hlubina
  • U6

Właśnie na tym ostatnim chciałabym się skupić najbardziej.
U6 to wielofunkcyjne interaktywne centrum edukacyjne. Świetnie odnajdą się tak zarówno dzieci jak i dorośli. Każdego eksponatu można dotknąć, wejść na niego lub do niego, wykonać ciekawe fizyczne doświadczenia, pobawić się dźwiękiem, światłem, wodą, a nawet zwiedzić łódź podwodną, czy zagrać w symulatory jazdy na różnych pojazdach.


Szyb Michał

Po prawej Bolt Tower- wieża widokowa utworzona z głównego piecaWykorzystując zakrzywienie fali dźwiękowej stojąc kilkanaście metrów od siebie i mówiąc wprost do jednej z paraboli osoba stojąca przy drugiej słyszała nas, jakbyśmy mówili będąc obok niej.
 

Szczerze polecam się tam wybrać, to zaledwie niecała godzina drogi z Gliwic (według googla, w rzeczywistości jedzie się jeszcze krócej). Plusem są duże bezpłatne parkingi, kilka kawiarni do wyboru i objaśnienia po polsku, czesku i angielsku. Z obsługą można się porozumieć po angielsku, po polsku w większości na migi :) Bardzo sympatyczne miejsce zapewniające rozrywkę na cały dzień. 

Oprócz zwiedzania są tam organizowane różne wydarzenia tematyczne (najbliższym jest halloween) i koncerty. Odsyłam Was do ich strony internetowej <klik> .

Chyba na tym zakończę fotorelację z naszego wakacyjnego wyjazdu. Pisałam we wcześniejszym poście, że czeka mnie dużo pracy i nauki związanej z egzaminami i maturą ale nie sądziłam, że nie będę miała czasu nawet do końca posprzątać w pokoju :(